Představujeme Vám harfenistku Katarínu Ševčíkovou

06.07.2014 19:46

Naše agentura zahájila nově uměleckou spolupráci s talentovanou harfenistkou Katarínou Ševčíkovou.

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfenistky nejen u nás, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje také ve Švýcarsku, Německu, Rakousku a Skandinávii, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře, relaxačním koncertům v lázeňských městech a hotelech. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz).

Narodila se na Slovensku v rodině, kde hudba měla hlubokou tradici. Vztah a lásku k hudbě získala od svého otce, stejně jako její bratr Marián Ševčík, který patří mezi významné a talentované jazzové hudebníky v Evropě. Jako pětiletá začala hrát na klavír a o několik let později navštěvovat hodiny hry na harfu. Po ukončení základní školy byla přijata na Konzervatoř v Žilině (SK), kde studovala ve třídě prof. T. Kováče hru na harfu. Studium úspěšně ukončila v roce 1998 absolventským koncertem od G. F. Händela "Koncert pro harfu a orchestr B-dur" za doprovodu Státního komorního orchestru v Žilině.

Již jako studentka hodne sólově vystupovala a zúčastnila se Česko-slovenských soutěží ve hře na harfu, kde vždy byla oceněna a v roce 1996 získala cenu absolutního vítěze.

Spolupracovala se Státním komorním orchestrem v Žilině, Státní Filharmonií v Košicích,  Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Západočeským symfonickým orchestrem v Mariánských Lázních. Od roku 2005 spolupracuje s lodní společnosti Color Line - Skandinávie, kde se podílí na kulturním programu a vystoupeních v Top lodích společnosti Color Line.

Pravidelně také vystupuje ve Švýcarsku - v prestižních turistických městech a místech jako je St.Gallen, St.Moritz, Chur, Arose, Davos, Laax, Lenzerheide a dalších.

Podílí se také na kulturních akcích a vystoupeních v České republice a to hlavně v lázeňských městech - Mariánských Lázních, Františkových Lázních, Karlových Varech. Patří mezi vyhledávané harfistky nejen u nás, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. 

https://www.katarina-sevcikova.cz