Viktorie Dugranpere - soprán

 

Viktorie Dugranpere začala sólový zpěv studovat v roce 2002 u národní umělkyně Daniely Šounové-Broukové. Od roku 2007 je žákyní profesora Jiřího Kotouče a nadále se zdokonaluje u Pavly Zumrové.

Po maturitě na gymnáziu s hudebním zaměřením vystudovala bakalářský obor Sbormistrovství chrámové hudby na Týnské škole pod záštitou Pedagogické fakulty UK a Hudební vědu na Filozofické fakultě UK. Zimní semestr 2012 strávila v rámci programu Erasmus na pařížské Sorbonně, kde se věnovala především francouzským chansonům 16. století. Zároveň zde studovala zpěv a interpretaci francouzské barokní hudby u Isabelle Desrochers. Sedm let působila jako členka externího sboru Státní Opery.

 

V únoru 2010 se aktivně účastnila kurzů staré hudby a barokního tance Acadèmie de Sablé v Praze v pěvecké třídě Caroline Pelon. Na základě toho získala stipendium na kurzy do Sablé-sur-Sarthe ve Francii. Absolvovala je v srpnu 2010 v pěvecké třídě Julie Hassler, s níž nadále spolupracovala v únoru 2011 na Acadèmie de Sablé v Praze. Pravidelně se účastní Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích (Jiří Kotouč, Lorenzo Charoy, Julie Hassler, Beatriz Lafont atd).

V roce 2009 založila vokálně instrumentální soubor Victoria Ensemble, zaměřený na historicky poučenou interpretaci staré hudby. Tento profesionální soubor zahrnuje dvanáct vokalistů a instrumentalisty dle potřeby. Provozuje novodobé premiéry, koncipuje neobvyklé projekty a zabývá se díly zapomenutými či zřídka provozovanými. Instrumentalisté doprovází celý vokální soubor nebo Viktorii Dugranpere jako sólistku spolu s dalšími hosty. Soubor Victoria Ensemble v různých složeních nastudoval a s úspěchem provedl již řadu hudebních a hudebně dramatických programů z období renesance, baroka a klasicismu. Prezentuje se pravidelně v rámci českých i zahraničních festivalů a koncertních cyklů.

 

Kromě klasické hudby se věnuje Viktorie Dugranpere také francouzským šansonům, jazzu a swingu. S akordeonistou Františkem Tomáškem založili v roce 2009 duo Viktorie & František, s nímž úspěšně koncertují po klubech po celé republice, stejně jako na soukromých akcích. Interpretují francouzské šansony, swing, blues a jazz v originále i s českými překlady Jiřího Dědečka.

Viktorie Dugranpere se intenzivně věnuje koncertní činnosti jako sólistka v oblasti staré hudby i výše zmíněných žánrů. Kromě toho pracuje jako pedagožka s amatérskými zpěváky a řídí pěvecké sbory Jeronym a Siloe.

Umělecká agentura ART & MANAGEMENT s Viktorií spolupracovala v letech 2017 až 2020.

Odkazy:

www.victoria-ensemble.com

www.zpevackaharmonikar.cz