Pierre-Yves Plat - klavír

 

S fenomenálním francouzskýnm klavíristou a improvizátorem spolupracujeme od roku 2013, kdy jsme se podíleli organizačně a dramaturgicky na jeho úspěšném koncertu v Divadle Hybernia v Praze. Agentura ART & MANAGEMENT tohoto umělce zastupuje v České republice, na Slovensku, v Polsku a Rusku.

        Pierre-Yves Plat se narodil se v roce 1980 a na klasický klavír se začal učit hrát když mu bylo pět let. Jeho učitelkou byla tehdy Marie-Claude Legrand. Jeho osobnost a vrozený smysl pro rytmus ho přivedly ke hraní boogie a ragtimu. Později vytvářel své vlastní skladby díky vlivu různých umělců jako Ferleta Edourada (získal v roce 1992 ocenění Berklee za jazzový výkon) nebo Fabrice Eulryho (také známý jako "le Chopin du Boogie-woogie"). V roce 1996 natočil své první ragtimové CD a začal vystupovat na veřejnosti. Od té doby hrál v mnoha sálech, a to jak v Paříži, tak i po celé Francii a v dalších zemích Evropy. Pravidelně vystupuje na různých festivalech blues, ragtime a boogie-woogie. V začátcích své kariéry vystupoval v Paříži v různých jazzových klubech, jako například "Le Petit Journal Saint-Michel", "Le Petit Journal Montparnasse", "klubu Lattitude Jazz". Své posluchače okouzloval svoji klavírní hrou také v hotelu Four Seasons v Paříži.

        Je to klasika, nebo je to jazz? Pierre-Yves Plata nemůžeme jednoduše zaškatulkovat. Díky jeho hudební citlivosti a úžasné virtuozitě, nádherně transformuje klasické melodie přes jeho ragtimové ztvárnění Chopina až po interpretaci Bacha v rytmu salsa ... Jeho úžasný talent probudí veřejnost, ohromující je jeho schopnost improvizace a bohaté fantazie. Bach, Chopin, Beethoven a mnoho dalších skladatelů náhle jako by patřili do naší doby a promlouvají k nám pod prsty tohoto mladého virtuosa, plného odvahy a osobitého humoru. Svým uměním, vtipem a schopností navázat bezprostřední kontakt, ohromil pražské publikum v Divadle Hybernia v květnu 2013.

        Podívejte se na naše ukázky:    

Pierre-Yves Plat - Chorégies d'Orange 2012

Pierre-Yves Plat hraje Chopina v Jazzu

Pierre-Yves Plat hraje Čaj pro dva

Pierre-Yves Plat hraje Turecký pochod  
 


 

TISK: POZNEJTE JEHO SKUTEČNÝ TALENT !

«... Během několika sekund ovládne celý sál, jakmile provede variace na Chopinovu ​​hudbu" s až k boogie s vervou a notnou dávkou humoru. Připomíná nám bratry Marxe a jeho burleskní interpretace Bacha, L. van Beethovena, Chopina, Brahmse smíchané s Latino jazzem. Od publika se mu dostává nadšeného potlesku ... ".

Michel Bedin, Jazz hot – 2012

 

"Hrál před vyprodaným sálem, publikum bylo ohromeno výkonem tohoto jedinečného umělce [...] Je jedinečný v „klavírním vesmíru“. Pierre-Yves Plat ohromí své publikum tím, že mění některé melodie, které patřily ke klasickému repertoáru a přidává k nim moderní jazzové rytmy. Chopin, Bach a Beethoven znovu prožívají nové mládí, díky odvaze a schopnosti, z prstů tohoto virtuosa. ".

 Le Télégramme – 2010.

 

"Božský na jevišti v Tournemine [...] show je prostě neuvěřitelná - umělec" pohybuje prsty s fantastickou rychlostí přes klaviaturu piana, na níž předvádí disco verzi Händela. Jeho interpretace je celým vesmírem kreativity, úžasné improvizace známých melodií jako je například slavná Toccata a fuga d moll Johanna Sebastiana Bacha, nebo ještě více překvapivě, La Java des Bombes Atomiques, inspirovaných prací Borise Viana , na základě Čaje pro dva. Mimořádně eklektický! Nadšení diváci dlouze tleskali finále, ale jakému finále: Beethovenovi a jeho sonátě "Moonlight".

Ouest France – 2008

https://www.pierreyvesplat.com/