Lenka Pavlovič - soprán

 

S talentovanou sopranistkou Lenkou Pavlovič jsme spolupracovali na našem původním úspěšném projektu "Pocta slavným Čechům", který byl zařazen mezi projekty v rámci Roku České hudby 2014.

  Foto: Jan Vlnas

 

    

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Petr Zbranek

    

    Sopranistka Lenka Pavlovič se narodila 19. ledna 1986 v Českých Budějovicích. Zpěv začala studovat v roce 1993 na ZUŠ v Třeboni u Mgr. Stanislavy Blažíčkové. Dále ve studiu pokračovala na Církevní konzervatoři v Bratislavě pod vedením Mgr. Evy Malatincové, PhD. (2002 - 2009). Během studia se zúčastňovala řady koncertních produkcí doma i v zahraničí.    

    Spolupracovala s různými hudebními tělesy - např. Trnavský komorní orchestr, mezinárodní komorní orchestr Sinfonietta dell´arte, zpěvokol Eben Ezer. Stala se finalistkou mnoha pěveckých soutěžích a na scéně Loutkového divadla v Bratislavě ztvárnila několik operních postav, např. Gretel (E. Humperdinck - Hänsel und Gretel), Morgana (G. F. Händel – Alcina).

     V roce 2009 byla přijata na Hudební fakultu AMU v Praze do třídy Mgr. Heleny Kaupové, u které studovala do roku 2011 a ztvárnila roli Duňašky (B. Martinů - Ženitba) v divadle DISK a postavu Urválkové (L. Janáček - Zápisník zmizelého) v divadle ALFA. Své pěvecké vzdělání si také rozšířila na Privatuniversität Wien u americké sopranistky Julie Conwell a zároveň se zúčastnila mezinárodních pěveckých soutěží Hilde Zadek a Hans Gabor Belvedere.

     Od září roku 2011 studuje na Hudební fakultě AMU ve třídě Vladimíra Doležala, sólisty Národního divadla v Praze. Na podzim téhož roku se zúčastnila 46. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala čestné uznání, cenu Beno Blachuta a cenu manželů Němcových za interpretaci árie Barče z opery Hubička B. Smetany.

     V roce 2012 se představila pod taktovkou Petra Louženského v divadle DISK jako Julie v opeře J. A. Bendy Romeo a Julie. V únoru 2013 ztvárnila v libereckém Divadle F. X. Šaldy roli Adély ve Straussově operetě Netopýr a na podzim se zde opět představí pod taktovkou F. Babického v Dvořákově Rusalce jako Kuchtík a 1. žínka. V prosinci 2013 ji pak čeká ve Slezském divadle v Opavě postava Wally  ve Straussově operetě 1001 noc. V lednu následujícího roku (2014) bude debutovat na deskách Státní opery v Praze, kde pod taktovkou H. Griffithse a v režii Andrejse Žagarse ztvární postavu Mladého pastýře ve Wagnerově opeře Tannhäuser.

www.lenkapavlovic.com

 

    Ukázky z vystoupení sopranistky Lenky Pavlovič: