Katarína Ševčíková - harfa


 
ART & MANAGEMENT nabízí umělecká vystoupení harfistky Kataríny Ševčíkové.
 

Patří mezi vyhledávané harfistky nejen u nás, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře, relaxačním koncertům v lázeňských městech a hotelech. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz).

Narodila se na Slovensku v rodině, kde hudba měla hlubokou tradici. Vztah a lásku k hudbě získala od svého otce, stejně jako její bratr Marián Ševčík, který patří mezi významné a talentované jazzové hudebníky v Evropě. Jako pětiletá začala hrát na klavír a o několik let později navštěvovat hodiny hry na harfu. Po ukončení základní školy byla přijata na Konzervatoř v Žilině (SK), kde studovala ve třídě prof. T. Kováče hru na harfu. Studium úspěšně ukončila v roce 1998 absolventským koncertem od G. F. Händela "Koncert pro harfu a orchestr B-dur" za doprovodu Státního komorního orchestru v Žilině (SK).

Od roku 1999 žije v Mariánských Lázních. Hraje na nástroj renomované italské značky Salvi Harp.

Již jako studentka hodne sólově vystupovala a zúčastnila se Česko-slovenských soutěží ve hře na harfu, kde vždy byla oceněna a v roce 1996 získala cenu absolutního vítěze. Spolupracovala se Státním komorním orchestrem v Žilině, Státní Filharmonií v Košicích,  Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Západočeským symfonickým orchestrem v Mariánských Lázních. Od roku 2005 spolupracuje s lodní společnosti Color Line - Skandinávie, kde se podílí na kulturním programu a vystoupeních v Top lodích společnosti Color Line.

Pravidelně také vystupuje ve Švýcarsku - v prestižních turistických městech a místech jako je St.Gallen, St.Moritz, Chur, Arose, Davos, Laax, Lenzerheide a další.

Podílí se také na kulturních akcích a vystoupeních v České republice a to hlavně v lázeňských městech - Mariánských Lázních, Františkových Lázních, Karlových Varech. 

 

https://www.katarina-sevcikova.cz